Blíží se Vánoce – svátky klidu a míru

13.12.2014 Blíží se svátky pohody a rodiny, oslava narození Ježíška. Ale máte pocit, že se všichni kolem vás zbláznili a vy taky – bolí vás hlava, nevíte, kam dřív skočit a pocit štěstí a radosti je upozaděn někde daleko za starostmi, které vás každý den obklopují? Jak se jich zbavit a jak se znovu těšit na Vánoce?

Naplánujte si dopředu, kdy chcete co stihnout

Nenechávejte nic na poslední chvíli, takových lidí je totiž hlavně před Vánoci velmi mnoho, takže se ještě více vystresujete při pohledu přeplněných obchodů a při stále se snižující nabídce kvalitního zboží, kterým byste svým blízkým udělali radost. Raději si v klidu už teď zasedněte k počítači a projděte si pár internetových obchodů, která vám ušetří čas a nervy při tlačenici, která by vás čekala v kamenných obchodech. Také si stanovte, jakou částku chcete do vánočních dárků věnovat a udělejte si klidně rozpočet. Domluvte se s kamarádkou na mateřské dovolené, ať vám napeče vánoční cukroví a vy si koupíte chvilky strávené v klidu se svou rodinou a partnerem za pár set korun. Také kamarádka bude ráda, že si přijde na pár korun. Pokud budou děti naléhat, že chtějí mít doma vánoční atmosféru a chtějí péct oblíbené vanilkové rohlíčku, můžete jim vyhradit jedno sobotní dopoledne a udělat si tak za zvuku vánočních koled hezkou vánoční atmosféru.

Nebuďte na to sama

Vánoce jsou o tom, že se sejde rodina a sdílí spolu volný čas, který konečně o Vánocích má. Podělte se s nimi ale také o předvánoční přípravu. Rozdělte dětem i partnerovi jednotlivé dílčí úkoly, které zvládnou, a vám tak uberou starosti. Potom spolu budete mít více času na to, abyste si v klidu sedli a popovídali si spolu.

10 důvodů proč do Benátek
10 důvodů proč do Benátek

Ano, Benátky jsou romantické - to jsme si již všimli. Skutečně patří mezi jedno z nejlepších míst na romantickou dovolenou, ale je to město, které se také rýmuje s přátelstvím. Benátky jsou vyhledávanou destinací a jsou unikátní kulturou, architekturou i historií. Lákají tak tisíce návštěvníků z celého světa. Potřebujete i vy důvod, proč toto úchvatné město festivalů navštívit?

Co s volným časem na mateřské dovolené?
Co s volným časem na mateřské dovolené?

Máte dojem, že nevíte, co s volným časem. Dítě spokojeně spí v postýlce i tři hodiny v kuse a vy už máte dávno navařeno, poklizeno, ustláno a vyžehleno? Dívat se na stále omílané televizní seriály vás už dávno nebaví. Co tedy? Tady je pár užitečných typů na volný čas při mateřské dovolené.

Kdy jet s dětmi poprvé k moři?
Kdy jet s dětmi poprvé k moři?

Máte rádi slunce a každým rokem jste za ním odjížděli k moři. Ale teď se situace změnila, máte malé dítě a velkou zodpovědnost o něj. Od kdy by mělo dítě jet poprvé k moři, aby si dovolenou užilo a rodiče taky? Co je lepší, let letadlem nebo cestování autem?

BLOG: VÁNOCE ZA DVEŘMI
BLOG: VÁNOCE ZA DVEŘMI

Tento víkend se nesl ve znamení nadcházejících Vánoc.. Vše potřebné je hotovo a já si užívám tu Vánoční atmosféru…

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.