Buďte úspěšní

13.07.2015 Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Najděte odvahu

 

Někdy stačí k tomu, abyste byli úspěšní, udělat jen drobnost, jindy je to o sebepřekonání a dlouhé životní cestě, která změní běh našich životů. Důležité je najít tu odvahu a říct si: A teď do toho jdu. Odvaha stojí na začátku každé změny.

 

Mějte dílčí cíle

 

Abyste mohli dosáhnout velkých cílů, je nutné splnit ty malé cíle. Pokud si i velkou změnu rozdělíte do dílčích částí, nebude se zdát tak náročné toho dosáhnout. Poté si časově ohraničte, do kdy byste toho měli dosáhnout. Něco je dobré udělat téměř okamžitě, další cíle dosáhnete po měsíci. Dívejte se do budoucna a řekněte si, co byste chtěli dosáhnout a kdy byste toho chtěli dosáhnout. Dejte si raději menší cíle, které můžete lehce plnit. Kdybyste začali těmi velkými, mohlo by vás jejich nesplnění snadno demotivovat. Klidně si ty menší kroky můžete napsat někam do deníčku nebo na papír. Je dobré je vidět, připomínat si je a nezapomínat na ně.

 

Vypněte tablety a počítače

 

Protože jste často celé hodiny připojeni k počítačům, je dobré umět je vypnout. Jejich obrazovky umí z lidí vysát energii a často kvůli nim také lidé hůře usínají a mají horší kvalitu spánku. Aspoň hodinu před tím, než jdete spát, byste neměli s počítači přijít do kontaktu. Tak si lépe odpočinete a ráno budete mít více energie a chuti, abyste si splnili svá přání a nároky.

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Návyky, které mohou zničit váš vztah
Návyky, které mohou zničit váš vztah

Žádný vztah není procházka růžovým sadem a na řadu z nás číhá nebezpečí tam, kde ho nečekáme.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.