Jak nastartovat hubnutí

20.07.2015 Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Jděte okamžitě na to aneb pozor na sacharidy

 

Největším nepřítelem štíhlé linie nejsou tuky, ale sacharidy. Když má poživatina vyšší glykemický index, tak se tloustne rychleji. Vhodným rádcem pro snížení glykemického indexu a rádcem, jak jej snížit a vést ke zpomalení vstřebávání energie z potravin, je jejich tvrdost. Pokud budete jíst jídlo, které je uvařené právě al dente, tedy na skus, uděláte pro svůj glykemický index jedině dobře. Takže pozor, rýži jezte nerozvařenou, brambory lehce tvrdé (zvolte v obchodě salátové brambory, naopak nejhorší jsou z tohoto hlediska brambory typu C, které protože jsou určeny na kaši, v sobě obsahují mnoho škrobu, také zeleninu restujte pouze do křupava.

 

Malá pomůcka

 

Další vhodnou pomůckou, je jíst po jídle bohatém na sacharidy kousek netučného tvarohu či jiné netučné bílkoviny, a to například ve formě potravinového doplňku. Pokud u sebe nic takového nemáte, nevěšte hlavu a nahraďte tvaroh například vlákninou či octem, citronovou šťávou či kyselým lákem.

 

Co když vás honí mlsná

 

Podle některých vědeckých kapacit pomáhá v hubnoucím procesu i čokoláda. Když skupinka dobrovolníků držela nízko sacharidovou dietu a dobrovolníci, jež ještě navíc za den konzumovali čtyřicet dva gramů čokolády s osmdesáti procenty kakaa, zhubli o deset procent více než lidé, kteří čokoládu nejedli. Podle Američanů však čokoláda, ve které je vysoký podíl kakaa, snižuje možnost vzniku diabetu druhého typu. Jedná se ale jen o hořkou čokoládu. Ta má podle některých vědců za následek i nižší procento nemocí srdce. Mléčná čokoláda v sobě má více cukru i tuku a navíc jí chybí látka zvaná flavonol, která může za výše zmiňované kladné účinky na lidské zdraví u hořké čokolády.

 

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Vitamin C a hroznový cukr

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.