Jak se chovat k dítěti, které má slabé sebevědomí?

30.06.2015 Máte doma dítě, které trpí slabým sebevědomím a které by nutně potřebovalo pomoc nejbližších, kteří by mu s tímto palčivým problémem mohli pomoct? Jak na to, abyste ho svým chováním ještě více neutvrdili v tom, že je mimo společnost a nemá nikoho, komu by se mohl svěřovat a kdo by jej chápal?

Rodiče jsou alfou i omegou

Od toho jste tu vy, rodiče, kteří byste měli svému dítěti pomoci. Dítě může být sice jiné, v tom smyslu, že se nechová jako jeho vrstevníci, v tom smyslu, že nemá stejné hodnoty a nebaví se se o stejných věcech, ale i tak mu můžete zvýšit sebevědomí tím, že ho podpoříte v tom, co má rád.

Podpořte své dítě a jeho talent

Víte, že vaše dítě vyniká v kreslení? Pak není nic jednoduššího, než ho zapsat do výtvarného kroužku. Tam bude vědět, že se může realizovat a že jej ostatní budou chválit za to, jak hezky maluje a jak se mu to daří. Bude cítit ten obdiv, který mu tak chybí v běžném styku se svými vrstevníky. Je to něco, čím by si dítě mohlo posílit své slabé sebevědomí a naučit se mít rádo. To je to, čeho se musíte naučit dosáhnout. Pokud se přijme takové, jaké opravdu je, bude vyhráno.

Vy jste ti nejbližší, od kterých čerpá sílu a lásku

Hlavně ho ale musíte citlivě podporovat vy sami. Říkat mu, že ho máte rádi a že bude v životě šťastné, pokud bude dělat to, co má rádo. Pokud má dítě rádo zvířata, pak může v budoucnu zvířatům pomáhat jako veterinář nebo jako zoolog nebo jako chovatel. Říkejte mu, že život je o něčem jiném než o tom, že je oblíbený svými vrstevníky a hlavně jej utvrzujte v tom, že je jedinečný, a proto zatím nepochopený.

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.