Je skateboarding jen pro mladé?

02.05.2015 Ollie, kick flip, grind, slide, polety s „chytkami“, tedy graby, to je jen ukázka základních triků, které provádí hbití „prkýnkáři“. Když se na to dívá laik, myslí si, že to jsou nějaká kouzla či co, jak je vůbec možné, že jim to prkno zůstává na nohou, když nijak nelepí?

Naučit se jen tyto základní triky a pak pokročit ještě dále, získat na skateboardu jistotu při jízdě, to není záležitost několika dní, ale víceletého tréninku. Samozřejmě někdo je talentovaný více, jiný méně, většinou se ale jedná o teenagery nebo mladé lidi. Otázka tedy zní, můžou skejtovat i lidé pokročilejšího věku?

Longboardy

Samozřejmě, že mohou, a oni to již také s oblibou dělají, i když většinou se jedná o matadory, kteří na skate jezdili už dříve. Musíme si především uvědomit, že na skateboardu nemusíte hned provádět ony těžké a často také velice nebezpečné triky, nemusíte hned sjíždět zábradlí a přeskakovat domy. Existuje totiž mnoho druhů prken různých velikostí a některá jsou určena pouze pro „easy" jízdu. Možná už jste i vy zahlédli jedince či skupinku osob na podivuhodně protáhlém prkně na kolečkách. Říká se mu longboard a hodí se pro každého, kdo má alespoň základní koordinaci pohybu. Po určitém tréninku se na této zábavné pomůcce mohou vozit klidně i senioři, je to jakási koloběžka bez opory horní části těla.

Penny boardy

Další skupinou, která se stává stále více trendy, jsou penny boardy. Jsou to vlastně zmenšeniny longboardů, mají větší kolečka a ve většině případů se vyrábí z plastu. Penny board, ten je především o stylu, jeho barvy jsou výrazné, fosforové, může se ovšem dosti výrazně lišit kvalitou i cenou. Toto prkno pořídíte za pár stovek i za pár tisíc.

Nemusí být hned profi vybavení

Nebojte se zakoupit rovnou profi komplet, který sestává především z desky s gripem, tedy jakýmsi smirkem, který zajistí stabilitu nohy, dále pak z trucků- os koleček a samozřejmě také ze samotných koleček. Každý hlavní komponent musí mít vysokou kvalitu a odolnost, což se také promítne na ceně. K tomu je potřeba připočítat také ne zrovna levné speciální boty a stylové oblečení. Celková suma za outfit a sportovní vybavení skateboardisty? Od 10 000 výše.

Pokud však jezdíte jen z kopečka dolů, zbytečné drahé vybavení potřebovat nebudete. Budou stačit tenisky a sportovní oblečení, namísto profesionálního prkna třeba některé retro či cenově dostupný longboard. Jízdě na skateboardu, která může být poklidná i plná adrenalinu, a hlavně je velmi prospěšná pro svaly a klouby, se můžou věnovat úplně všichni.

Základní strečinkové cviky
Základní strečinkové cviky

Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV
Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.