Je skateboarding jen pro mladé?
02.05.2015 Ollie, kick flip, grind, slide, polety s „chytkami“, tedy graby, to je jen ukázka základních triků, které provádí hbití „prkýnkáři“. Když se na to dívá laik, myslí si, že to jsou nějaká kouzla či co, jak je vůbec možné, že jim to prkno zůstává na nohou, když nijak nelepí?

Naučit se jen tyto základní triky a pak pokročit ještě dále, získat na skateboardu jistotu při jízdě, to není záležitost několika dní, ale víceletého tréninku. Samozřejmě někdo je talentovaný více, jiný méně, většinou se ale jedná o teenagery nebo mladé lidi. Otázka tedy zní, můžou skejtovat i lidé pokročilejšího věku?
Longboardy
Samozřejmě, že mohou, a oni to již také s oblibou dělají, i když většinou se jedná o matadory, kteří na skate jezdili už dříve. Musíme si především uvědomit, že na skateboardu nemusíte hned provádět ony těžké a často také velice nebezpečné triky, nemusíte hned sjíždět zábradlí a přeskakovat domy. Existuje totiž mnoho druhů prken různých velikostí a některá jsou určena pouze pro „easy" jízdu. Možná už jste i vy zahlédli jedince či skupinku osob na podivuhodně protáhlém prkně na kolečkách. Říká se mu longboard a hodí se pro každého, kdo má alespoň základní koordinaci pohybu. Po určitém tréninku se na této zábavné pomůcce mohou vozit klidně i senioři, je to jakási koloběžka bez opory horní části těla.
Penny boardy
Další skupinou, která se stává stále více trendy, jsou penny boardy. Jsou to vlastně zmenšeniny longboardů, mají větší kolečka a ve většině případů se vyrábí z plastu. Penny board, ten je především o stylu, jeho barvy jsou výrazné, fosforové, může se ovšem dosti výrazně lišit kvalitou i cenou. Toto prkno pořídíte za pár stovek i za pár tisíc.
Nemusí být hned profi vybavení
Nebojte se zakoupit rovnou profi komplet, který sestává především z desky s gripem, tedy jakýmsi smirkem, který zajistí stabilitu nohy, dále pak z trucků- os koleček a samozřejmě také ze samotných koleček. Každý hlavní komponent musí mít vysokou kvalitu a odolnost, což se také promítne na ceně. K tomu je potřeba připočítat také ne zrovna levné speciální boty a stylové oblečení. Celková suma za outfit a sportovní vybavení skateboardisty? Od 10 000 výše.
Pokud však jezdíte jen z kopečka dolů, zbytečné drahé vybavení potřebovat nebudete. Budou stačit tenisky a sportovní oblečení, namísto profesionálního prkna třeba některé retro či cenově dostupný longboard. Jízdě na skateboardu, která může být poklidná i plná adrenalinu, a hlavně je velmi prospěšná pro svaly a klouby, se můžou věnovat úplně všichni.
Komentáře
Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel