Moderní babičky

15.07.2015 Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

 

Dnešní babičky už nejsou vázané na svou zahrádku a na starání se o dobytek a domácí zvířata. Jsou to ženy, které jsou plné života a chtějí si se svými vnoučky užít všeho, co život nabízí a skýtá. A tak není divu, když si babičky se svými dětmi zahrají nějakou hru na počítači nebo na mobilu a když je vnouček spokojený a rád učí nějakou aplikaci na mobilu. Pak jsou spokojení všichni - vnuci i prarodiče. Jedná se o vzájemnou symbiózu, kdy mu za to babička připraví výborný oběd ve formě svíčkové se šesti, kterou maminka ještě nedělala, protože je to na ni dost obtížné, a navíc nemá čas.

 

Babičky se mohou s vnoučky i učit

 

Když se potká dobrý tým, tak není výjimkou, když se spolu učí babičky a vnoučci a doma jim rodič jenom zkontroluje, jestli je to všechno v pořádku a jestli nepotřebují něco vysvětlit. Babičky mají často na věc jiné hledisko než rodiče dětí a to je někdy to, co děti potřebují. To, aby se jim látka vysvětlila z jiného úhlu pohledu. A pak funguje skvělý tým, který je dohromady hodně efektivní a zdařilý.

 

Nechá je se vyřádit

 

A na co se děti velmi těší, jsou chvíle, kdy je nikdo neokřikuje a kdy mohou být samy sebou. Nikdo je nenapomíná, že přijdou sousedi, nikdo po nich nekřičí a ony pak spokojeně usínají, protože si přes den mohou zahrát na všechny ty příšery, které viděli v pohádkách a na všechny zpěváky a herce, které obdivují.

 

Společně do oblak!

 

Martina je ráda, když si její rodiče vezmou dvanáctiletá dvojčata na chalupu, ale nechce je přetěžovat, ta dvě totiž dovedou pořádně řádit. Loni ale měla pocit, že rozpustilejší a divočejší nápady snad mají spíš její rodiče.

„Vymýšlejí pro děti spoustu aktivit, dělají jim bojovky, sportovní dny a hrozně se v tom vyžívají. Loni jim, ale asi i sobě splnili sen," popisuje Mirka. Nikdo z nich totiž nikdy neletěl letadlem, a když její táta někde zahlédl letáček s nabídkou vyhlídkových letů, bylo rozhodnuto.

„Protože to bylo drahé, šetřili na to pěkných pár měsíců. Nikomu nic neřekli a mně to bylo oznámeno tak, že jsem dostala fotku, na které všichni pózují před letadlem," má radost Martina.

 

Koprovka pro mámu

 

Kryštof se s babičkou a dědou vídá denně, protože bydlí jen kousek od sebe, rozhodně se ale nedá říct, že by pro něj pobyty u prarodičů byly všední a nezajímavé.

„Je u nich strašně rád a oni jsou zase nadšeni z něj," popisuje vztah Vlaďka. Syn rád pomáhá v kuchyni, když ale ve všední den Vlaďka chystá večeři, snaží se, aby to bylo rychle, a dítě často od vaření odhání. „Nedávno jsem přišla domů a on tam na mě číhal s babičkou. Posadili mě ke kávě a řekli, ať se dívám. Pod dohledem mámy syn uvařil vynikající koprovku. Babička jen radila a pomáhala třeba s krájením, jinak to nechala na něm. Udělal mi hroznou radost," přiznává Vlaďka.

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Návyky, které mohou zničit váš vztah
Návyky, které mohou zničit váš vztah

Žádný vztah není procházka růžovým sadem a na řadu z nás číhá nebezpečí tam, kde ho nečekáme.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.