Návyky, které mohou zničit váš vztah

11.07.2015 Žádný vztah není procházka růžovým sadem a na řadu z nás číhá nebezpečí tam, kde ho nečekáme.

 

Je to u nás samotných. Děláme věci, kterými házíme klacky pod nohy těm nejbližším a nevědomky si tam šlapeme po štěstí a ničíme si náš vztah. A proto je dobré si uvědomit, co zabíjí naši pohodu, co znemožňuje komunikace a co mu zkrátka a prostě škodí. Proto se takovému chování raději odnaučme.

 

 

Pokud nejste spokojené, pak byste neměli svalovat vinu na ostatní, ale začít sami u sebe. Rozdíly povah, společné malé i velké strasti, pečování o potomky, to všechno může být kameny, které drtí naši rodinnou pohodu, lásku a spokojenost. Možná by bohatě stačilo, kdybyste se zbavili svých návyků nebo lépe řečeno zlozvyků.

 

Pokud se chcete omluvit, nenoste drahé dárky

 

Pokud chcete uznat svou vinu, donesete drahý dárek a myslíte si, že je to v pořádku. Ale časem se z takového chování stává past. Přestane to stačit a zbude z toho jenom takové prázdné gesto. Přece kus něčeho neživého nemůže zhojit vaši ránu v srdci. Daleko lépe vynikne, pokud se partnerovi omluvíte a proberete to hezky spolu se sebekritickým zaměřením. Jako dárek z lásky můžete dát druhému to, že si nejprve napočítáte do deseti, než začnete jednat.

 

Moc ho neposloucháte

 

Partner mluví, ale vy myslíte úplně na něco jiného a není to jenom proto, že jste unavení, ale proto že to tak děláte. Jenom předstíráte, že posloucháte, ale partner se pak cítí, že ho nemáte rádi, nechcete mu pomoct, nechcete jej vyslechnout, a pak se cítí ztracený a méněcenný. Pokud tedy chcete s partnerem mluvit, musíte upoutat jeho pozornost. A nezačínejte tím, že mu zrovna vynadáte a budete nepříjemní. To vezme vítr z plachet skoro každému. Na co by se měl tedy partner těšit?

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.