Třicítka – co s sebou přináší?

08.07.2015 Kristova léta – blíží se vám a vy se jich podvědomě obáváte? Co od nich očekávat? Bude to zlom ve vašem životě, nebo jen utvrzením vaší dosavadní snahy a sociálního statutu?

 

Velmi často si uvědomíme, že z období dětství nemáme žádné záznamy, které by nás lehce přivedli zpátky do dob našeho dětství. Neudělejme tu samou chybu. Můžeme si vést deníky, fotoknihy nebo blogy, které nám časem osvěží naši paměť a my pak budeme schopni předat něco ze svého života svým potomkům a dalším generacím. Možná pak ve starším období také sami sobě. 

 

Žijte zdravě

 

Je na čase si uvědomit, že sami od sebe hubenější nebudeme. Proto je dobré pro sebe něco začít dělat. Můžete si stanovit pondělky, které budete trávit v posilovnách nebo v bazénech. A úterky, které budou tak říkajích hladové. Tělo totiž potřebuje očistu, která je zvlášť po víkendu víc než žádoucí. Ocení to nejen vaše tělo, ale také vaše okolí. Partner bude chtít mít po boku krásnou a štíhlou dívku, ne obézní a neohebné tělo, které spěje pro invalidní vozík.

 

Šetřete na horší časy

 

I když se to nezdá, třicítka je věk, kdy už byste měli mít naspořeno spoustu peněz, či měli mít zakoupenou nemovitost a šetřit na hypotéku. Je to doba, kdy už byste měli vědět, co si počít se svým životem a kam ho směřujete. Základní rada je ušetřit více, než jste schopní a ochotní utratit. Hlavně se nepouštějte do žádných spotřebitelských úvěrů, které vás ožebračí a ať se tváří jakkoli, jsou velmi nevýhodné. Není nic horšího, než když se vrhnete po hlavě do něčeho, na co nemáte šanci uspořit ani za dva životy. Je dobré znát své možnosti a schopnosti. A mít nějaké úspory pro případ, že by se cokoliv stalo s vaším zdravím nebo prací.

 

Nahlédněte do ženské hlavy
Nahlédněte do ženské hlavy

Mnozí muži si přejí nahlédnout do ženské hlavy, aby věděli, co si žena myslí, nad čím přemýšlí a co by po nich chtěla, aby se cítili jako opravdoví chlapi, kteří jsou pro ženu prostředníky mezi světem a jimi samotnými.

Schopnost odolat strachu
Schopnost odolat strachu

Strach nás ovládá, jsme v době, která se živí strachem - média živí naše hlavy propagandami, které nás mají vehnat do kouta. Zaměstnavatel tlačí na naši výkonnost a my jsme hnaní obrovským motorem vpřed a nemůžeme se ani chvilku zastavit. Jak se z toho vymanit?

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Buďte úspěšní
Buďte úspěšní

Úspěch pro každého z nás znamená něco jiného. Pro někoho z nás je to úspěch v práci, pro jiného z nás je to snížení váhy, pro dalšího je to zlepšení vztahů s manželem. Ať je to jakýkoliv druh spěchu, pro všechny platí několik základních pravidel, která je nutno dodržovat. A hlavně, neodkládejte je na zítřek, začněte s nimi hned teď. Nehledejte výmluvy, proč to právě teď nejde.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.