Základní strečinkové cviky
Protahování těla neboli strečink již patří neodmyslitelně ke každému cvičení a sportu, takto se můžete protahovat také před náročným výkonem nebo po práci, při které dostaly vaše svaly a klouby zabrat. Chcete znát pro začátek základní strečinkové cviky, které zvládne naprosto každý?
Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.
Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.
Tanec u tyče je někdy nazýván také Pole Dance a jedná se nejen o zpestření kulisy vykřičených domů, ale také o zábavné a především velice přínosné cvičení.
Diety jsou krásná a lákavá věc, jejich účinnost je však většinou zcela nulová, pokud nejsou spojeny s pohybem, a to v co největší míře.
Efektivní cvičební pomůckou pro začínající i pokročilé sportovce je závěsný posilovací systém. Rozšířil se do světa z prostředí americké armády, kde jej pro svůj trénink využívali vojáci. Jedná se o systém posilování s vlastní vahou, který se stává u fitness nadšenců stále více populární a povědomí o něm už získává i širší veřejnost.
Při chůzi a běhání nejvíce zatěžujeme trojhlavý sval lýtkový, velký hýžďový sval a také zadní stranu stehen neboli hamstringy. Také další svalové skupiny mohou výrazně trpět, což se v lepším případě projevuje jen bolestí, v tom horším pak můžou přijít křeče nebo dokonce svalová zranění. Pokud běháte a podnikáte dlouhé vycházky, vaše svaly by měly být připraveny.
Trénujete a cvičíte sami? Pak můžete mít problém odhadnout, jaké dopady a efekt má pohyb na váš organismus. Určitě vás zajímá, kolik jste spálili kalorií, zda jste zlepšili svůj výkon, nebo jste naopak trénovali příliš málo.
Proč navštěvovat drahá fitcentra, platit za nákladné trenéry, když můžete cvičit snadno v domácích podmínkách, využít prostě to, co je po ruce. Ona je totiž hlavní „finta“ v tom, umět cvičit co nejvíce variabilně, případně se dokázat zaměřit na problémové partie, ať už jsou bolestivé nebo nevzhledně tučné. Když umíte svému tělu naslouchat a máte již nějaké zkušenosti z doby minulé, jistě si vystačíte s domácím vybavením.
Ollie, kick flip, grind, slide, polety s „chytkami“, tedy graby, to je jen ukázka základních triků, které provádí hbití „prkýnkáři“. Když se na to dívá laik, myslí si, že to jsou nějaká kouzla či co, jak je vůbec možné, že jim to prkno zůstává na nohou, když nijak nelepí?